Під час прес-конференції  голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменка, який прозвітував перед громадськістю про результати роботи Кіровоградської ОДА за 2016 рік та визначив пріоритети на майбутнє, обговорювалися і земельні питання.

Зокрема він зазначив, що Кіровоградщина – аграрна область і люди зрозуміли, якщо активно працювати на землі, можна непогано заробити, тому конкуренція у цій сфері лише зростає. Звичайно, це добре. «Адже будемо мати вищу ціну на землю, вищу орендну плату як для приватних власників, так для держави, яка має власні землі і теж здає їх в оренду», – зазначив він.

Разом з тим, через прогалини в законодавстві між конкурентами часто виникають конфліктні ситуації. Кожен учасник конфлікту хоче отримати те, що й інший. Окрім цього, конфліктні ситуації виникають з приводу прийняття незаконних рішень паперових осіб, зокрема у судах. В цьому контексті не рідко вбачаються корупційні дії. Й їхнє вирішення належать до компетенції правоохоронних органів.

Аби уникнути в подальшому протиріч між суб’єктами земельних відносинах, місцевим управлінням юстиції ініційовано перед парламентом зміни до законодавства, які вже враховано. Відповідно до них будемо мати можливість приймати рішення, які визначатимуть право власності того чи іншого громадянина.

Слід зазначити, що на судову гілку влади чекає реформа. Сподіваюся, що ці дії сприятимуть, аби рішення суду були справедливими, – наголосив голова ОДА.

Питання продовження мораторію на продаж землі Сергій Кузьменко визначив як дискусійне. Є аргументи «за» і є аргументи «проти». «Моя позиція – не зашкодити, а, якщо не впевнений в якомусь рішенні – можливо потрібно на певний термін, хоча б на рік, залишити за цією позицією «статус-кво».

Також запитання журналістів було присвячено й співпраці обласної державної адмінітрації з Головним управлінням Держгеокадастру в області.

Сергій Кузьменко зауважив, що тривалий час Кіровоградщина не мала керівника даного управління. Тож траплялися випадки незадоволення громадян його роботою. А керівництво області не могло вплинути на ситуацію, адже Держгеокадастр не є підконтрольним ОДА.

Нині призначено керівника установи, котрий пройшов конкурсний відбір на цю посаду. Сподіваємося, що ця людина, отримавши від держави і від Держгеокадастру відповідні  функції і важелі, зуміє ефективно розпоряджатися земельним ресурсом, що є в області. А в рамках співпраці будемо зустрічатися та вирішувати ті проблемні питання, що виникають.