За січень-квітень поточного року Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надало населенню 47 тисяч адміністративних послуг. Із них майже 18 тисяч  адмінпослуг – з питань ведення Державного земельного кадастру (5,2 тис. громадяни на безоплатній основі).

Серед наданих безоплатно найбільш популярною є адмінпослуга щодо державної реєстрації земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру. За цей період надано майже 4 тис. таких послуг. Також  громадяни отримали 11,4 тис. витягів з ДЗК, що надаються на платній основі.

Також опрацьовано 26,2 тис. заяв  щодо надання відомостей ДЗК у формі витягів про нормативну грошову оцінку. З них 10,52 тис. – про земельні ділянки в межах населених пунктів.

Крім цього громадяни  зверталися з питань надання викопіювань з картографічної основи ДЗК, кадастрової карти (плану) та виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК.

Загалом державні кадастрові реєстратори Кіровоградської області з початку 2024 року спрямували до загального фонду місцевих бюджетів 1,77 млн грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Довідково.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.