Екологічний стан сільськогосподарських земель протягом останнього часу значно погіршився. Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало на засіданні Президії академії з питань стратегії розвитку новітніх ґрунтозахисних систем землеробства і землекористування в Україні.

«Високий рівень розораності угідь, зокрема на схилах різної крутизни, значне розширення посівів просапних культур, повне припинення виконання комплексу робіт із захисту ґрунтів від ерозії призводить до суттєвого погіршення екологічного стану сільськогосподарських земель. Ці проблеми лише загострюються в умовах тенденції до змін клімату», – сказав він.

За словам президента НААН, необхідно стимулювати виробників до раціонального використання земельних ресурсів із метою відновлення деградованих земель, зниження екологічного навантаження на довкілля, уникнення опустелювання територій.

«З огляду на ситуацію, що склалася в землекористуванні держави, виникає нагальна потреба в розробленні нових еколого-економічних підходів до аграрного землекористування та всебічного обґрунтування тих пріоритетів, які визначили б принципово нові шляхи раціонального використання земельних ресурсів із метою підвищення ефективності використання потенціалу земель сільськогосподарського призначення, розвитку високоефективного конкурентоспроможного сільськогосподарського виробництва, мінімізації та досягнення нейтрального рівня деградаційних процесів», – сказав він.

За словами президента НААН, сьогодні існує необхідність розроблення стратегії розвитку новітніх ґрунтозахисних систем землеробства і землекористування в Україні.

«Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН» у співпраці з науковими установами Національної академії аграрних наук України виконав комплекс досліджень із розвитку наукових основ формування та впровадження систем землеробства, що є підґрунтям для опрацювання стратегічних напрямів новітніх ґрунтозахисних систем землеробства та землекористування в Україні», – зазначив Ярослав Гадзало.

«Опрацювання вищеозначених положень та рекомендацій сприятиме реалізації державної політики, спрямованої на збалансоване використання й охорону ґрунтів України, захист ґрунтів від виснаження, деградації та забруднення, сприятиме продовольчій, екологічній, енергетичній і соціальній безпеці нашої держави», – вважає Ярослав Гадзало.

Джерело: журнал “Землевпорядний вісник”.