З початку 2018 року спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено 509 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель видано 549 наказів «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності». Під час проведення перевірок виявлено 287 порушень. Для їх усунення складено 192 протоколи про адміністративні правопорушення. Винесено 186 постанов, з них 5 – про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину, матеріали направлено до правоохоронних органів; 181 – про притягнення до адміністративної відповідальності. Для вжиття заходів реагування по 63 справам направлено матеріали до правоохоронних органів, зокрема 36 – до прокуратури. Видано 144 приписи про усунення порушень земельного законодавства.

Отже, з початку 2018 року нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму 4,26 млн грн, сплачено у добровільному порядку 1,5 млн грн. Накладено стягнень за адміністративні правопорушення у вигляді штрафів на суму майже 41 тис. грн, сплачено у добровільному порядку на суму майже 37,2 тис. грн.

Крім того, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, розглянуто 327 звернень від юридичних та фізичних осіб та 115 – від правоохоронних органів.

Довідково.

 Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

– забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; – забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

– запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

– забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.