21 листопада під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети  відбулась відео-конференція з питань надання державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Під час відео-конференції обговорили стан виконання програм підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів у 2018 році,  існуючі проблеми стану реалізації державної програми та можливості їх вирішення за допомогою внесених змін та новацій до Порядку використання коштів, якими ще можуть скористатися у 2018 році фермерські господарства.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року №911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Фермери отримали два нові види прямих бюджетних  дотацій.

У 2018 році бюджетна субсидія виділятиметься на кожного члена фермерського господарства (крім новостворених) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (9,5 тис.грн на одного члена фермерського господарства), але не більше 30 тис. грн. на одне фермерське господарство.

Бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року, виділяється на одиницю оброблюваних угідь в розмірі 3 тис грн, але не більше 60 тис грн на одне фермерське господарство.

Для отримання субсидії фермерські господарства (у тому числі новостворені) подають до грудня місяця у регіональне відділення Укрдержфонду заявку й такі необхідні документи, зокрема відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою.

На підставі пакету документів, отриманих від ФГ, регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри ФГ і до 10 числа передають їх до центрального відділення Укрдержфонду.

Мінагрополітики на підставі наданого узагальненого реєстру перераховує кошти до Укрдержфонду в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань, який в свою чергу перераховує кошти на поточні рахунки ФГ.

Скористатися фінансовою підтримкою за цими напрямами можна один раз протягом бюджетного року.

Джерело: за інформацією Міністерства аграрної політики України