Володимир Кривий, начальник управління землеустрою, використання та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградської області під час пресконференції «100 днів земельної реформи: сталий розвиток», що відбулася у Кіровоградській обласній державній адміністрації, поінформував присутніх про основні сучасні тенденції розвитку земельних відносин.

Зокрема він зазначив, що  протягом 2021 року проведено реєстрацію 65 земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (загальна площа – 3,7 тис. га), які перебувають в користуванні державних підприємств, установ та організацій.

Внесено відомості про нормативну грошову оцінку 144 населених пунктів. Встановлено межі 249 населених пунктів. Внесено до НКС інформацію про встановлення меж 410 населених пунктів.

Загальна площа земель лісогосподарського призначення державної власності, яка перебуває в постійному користуванні та потребує цьогоріч інвентаризації, становить 43,5 тис. га. Заплановано провести інвентаризацію державних земель й інших категорій, зокрема сільськогосподарського призначення, – 387 га,  земель оборони – 3,8 га.

На офіційному сайті Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» розміщено покрокову інструкцію для підключення нотаріуса до автоматизованої системи Державного земельного кадастру. Так, з останніми даними на території Кіровоградської області такою послугою вже скористались  151 нотаріус, в тому числі 29 державних, які вже отримали відповідний доступ.