У січні органами місцевого самоврядування продано 4 земельні ділянки комунальної власності несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна. Площа 0,6723 га. Сума продажу – 1,47 млн грн.

На електронних земельних торгах на платформі «Прозорро.Продажі» продано територіальними громадами право на оренду 29 земельних ділянок комунальної власності. Загальна площа – 236,84 га, загальна ціна продажу річної орендної плати – 3,46 млн грн.

Також продано 1 земельну ділянку у власність. Площа – 0,0007 га, ціна продажу – 1,620 тис. грн.

Фактично до місцевих бюджетів від продажу земельних ділянок (з урахуванням розстроченого платежу) і прав на земельні ділянки надійшли кошти в сумі 4,039 млн грн. Це сприятиме покращенню соціально-економічного розвитку територіальних громад. Кошти спрямовуватимуться на облаштування місцевої інфраструктури, модернізацію шкіл та лікарень, закупівлю пожежних машин тощо.

 Довідково.

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».

Верховною Радою України 18 травня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони».  Кабінетом Міністрів України 22 вересня 2021 року прийнято Постанову «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», якою визнано державне підприємство «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства економіки,  адміністратором електронної торгової системи.