За січень-травень поточного року Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надало населенню 53 тисячі адміністративних послуг. Із них понад 22,14 тисячі  адмінпослуг – з питань ведення Державного земельного кадастру (6,44 тис. громадяни на безоплатній основі).

Серед наданих безоплатно найбільш популярною є адмінпослуга щодо державної реєстрації земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру. За цей період надано майже 5 тис. таких послуг. Також  громадяни отримали 14,12 тис. витягів з ДЗК, що надаються на платній основі.

Крім цього опрацьовано 27 тис. заяв  щодо надання відомостей ДЗК у формі витягів про нормативну грошову оцінку. З них 11 тис. – про земельні ділянки в межах населених пунктів.

Крім цього громадяни  зверталися з питань надання викопіювань з картографічної основи ДЗК, кадастрової карти (плану) та виправлення технічної помилки у відомостях ДЗК.

Загалом державні кадастрові реєстратори Кіровоградської області з початку 2024 року спрямували до загального фонду місцевих бюджетів 2,2 млн грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Довідково.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.