Кабінет Міністрів України 13 жовтня 2023 року прийняв постанову № 1078 «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо проведення масової оцінки земель», розроблену Держгеокадастром. Постанова набрала чинності 18 жовтня 2023 року.

Цією постановою Уряду визначено порядок реалізації пілотного проєкту щодо проведення масової оцінки земель, зокрема встановлено організаційні заходи щодо напрацювання правових, технічних та технологічних інструментів для запровадження та проведення масової оцінки земель. Також документом передбачено вимоги до геоінформаційної системи масової оцінки земель, яка створюватиметься як складова частина Державного земельного кадастру.

Метою реалізації пілотного проєкту є створення передумов запровадження в Україні масової оцінки земель, зокрема підготовка проєктів актів щодо внесення змін до законодавчих актів в частині використання результатів масової оцінки земель для цілей оподаткування платою за землю.

Пілотний проєкт реалізовуватиметься протягом 11 місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Акт розроблено на виконання пункту 12 розділу VI «Прикінцеві положення» Закону України «Про оцінку земель» та пункту 2.5.5.1.1 очікуваних стратегічних результатів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2023 року № 220.