Відтепер ДП «Центр державного земельного кадастру» (ДП «Центр ДЗК») та ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (ДП «НДІГК») здійснюють співпрацю із забезпечення інформаційного обміну для подальшого наповнення відомостями Державного земельного кадастру та Пілотного проєкту Національної інфраструктури геопросторових даних.

Відповідний протокол інформаційної взаємодії було підписано керівниками ДП «Центр ДЗК» та ДП «НДІГК» 6 квітня у Держгеокадастрі.

Згідно з документом ДП «НДІГК» забезпечує надання ДП «Центр ДЗК» за допомогою відповідних вебсервісів доступу до базових геопросторових даних, їх метаданих та картографічних матеріалів, що містяться в інформаційній системі Пілотного проєкту НІГД.

ДП «Центр ДЗК», у свою чергу, надає ДП «НДІГК» доступ за допомогою прикладного публічного програмного інтерфейсу до відомостей Державного земельного кадастру про земельні ділянки та доступ до картографічних шарів Публічної кадастрової карти України у вигляді відповідних сервісів без атрибутивної інформації. Також ДП «Центр ДЗК» забезпечує підключення фахівців ДП «НДІГК» до Публічної кадастрової карти України для отримання інформації, зокрема про обмеження у використанні земель, Державний кордон України, адміністративно-територіальний устрій, ґрунти.

Підписання протоколу інформаційної взаємодії сприятиме забезпеченню об’єктивності, достовірності та повноти відомостей у інформаційних системах Державного земельного кадастру та Пілотного проєкту Національної інфраструктури геопросторових даних, а також задоволенню потреб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадян та бізнесу в актуальних геопросторових даних.

Довідково

Протокол інформаційної взаємодії інформаційних систем Державного земельного кадастру та Пілотного проєкту Національної інфраструктури геопросторових даних затверджено наказом Держгеокадастру від 06.04.2023 № 120.