21 листопада 60-річний ювілей відзначив начальник відділу землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області Михайло Петрович Короговський.

Ювіляр народився в мальовничому селі Велика  Комишуваха, що в Барвінківському районі на Харківщині.

З юних літ глибоко запали йому в душу трепетна краса росяних стежок у полях і гомінкі ліси, чарівна зваба довколишніх рік і небесноокі ставки та озерця. Тож із вибором майбутньої професії не вагався — пов’язав свою долю з землею.

У 1982 році розпочав навчання у Харківському сільськогосподарському інституті ім. Василя Докучаєва за спеціальністю «землевпорядкування», який закінчив, отримавши кваліфікацію інженера-землевпорядника.

Все своє життя пропрацював на землевпорядній ниві. Спочатку у Добровеличківському районі, куди переїхав разом з дружиною Іриною. Там працював начальником районного відділу земельних ресурсів. У 2003-му продовжив трудову діяльність вже начальником управління землеустрою, охорони земель та державної землевпорядної експертизи Кіровоградського обласного головного управління земельних ресурсів.

Як відомо, ця державна структура протягом останніх 20 років кілька разів реорганізовувалася, змінювалася її назва. Але незмінною залишалася потреба у кваліфікованих землевпорядних кадрах.

Нині Михайло Петрович начальник відділу землеустрою та охорони земель управління землеустрою, використання та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області. Опікується питаннями щодо виконання робіт, пов’язаних з проведенням земельної реформи в Україні. Зокрема бере участь у розробленні та виконанні галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села, селища. Забезпечує проведення відповідно до законодавства моніторингу земель та їх охорону. Створення, формування і ведення регіонального та місцевого фонду документації із землеустрою тощо.

Багато уваги приділяє ювіляр вихованню молодих фахівців, зокрема, в підготовці студентів Бобринецького аграрного фахового коледжу ім. Порика Білоцерківського національного аграрного університету, які приходять до головного управління на практику. Завдяки великому практичному досвіду, за його участі проводяться навчання спеціалістів-землевпорядників територіальних громад області, організовані Регіональним центром підвищення кваліфікації Кіровоградської області.

Михайло Короговський вирізняється передусім чесністю і принциповістю, бажанням наполегливо і творчо працювати. Він об’єднав навколо себе однодумців, створив дієздатну і високо професійну команду, переважно молодих спеціалістів, які намагається перейняти досвід свого керівника щодо вирішення актуальних для сьогодення завдань.

Не байдужий Михайло Петрович й до проблем, які переживає сьогодні Україна. Вірить у краще її майбутнє та процвітання.

Шановний Михайле Петровичу! Колектив Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області вітає Вас з нагоди 60-річчя! Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності були міцне здоров’я, сповнене любов’ю серце, добра, натхненна думка й щирі почуття. Успіхів вам на землевпорядній ниві, сімейного щастя й багато-багато років життя.