У Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулося перше у цьому році засідання комісії з питань забезпечення реалізації учасниками антитерористичної операції, ветеранами та учасникам бойових дій інших війн і конфліктів конституційних прав на отримання земельних ділянок. Воно проведене під головування Андрія Коломійцева, заступника голови ОДА, за участі Ігоря Зінченка, начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, керівників структурних підрозділів ОДА, місцевого самоврядування, обласного військового комісаріату, представників громадськості.

На порядку денному були питання щодо надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області; розгляд звернень учасників антитерористичної операції до обласного контактного центру. А також проблемні питання при наданні земельних ділянок учасникам антитерористичної операції в районах  області.

У вступному слові заступник голови ОДА зазначив, що забезпечення реалізації конституційних прав учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на отримання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації перебуває на постійному контролі в обласній державній адміністрації. Він наголосив про необхідність вироблення спільних дій відповідно до вимог теперішнього законодавства.

Начальник ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області охарактеризував ситуацію, що є наявною з даного питання на початок 2018 року. Зокрема він зазначив, що від часу запровадження ініціативи Урядом на сьогодні у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 7055 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 14 тис. гектарів. В цілому середній розмір наданих у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства складає 1,87 га. Також учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 9556 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Найбільше надійшло заяв стосовно оформлення земельних ділянок від військовослужбовців Новомиргородського, Кіровоградського, Знам’янського й Олександрійського районів.

За словами директора Кіровоградського обласного контактного центру Андрія Лавруся, загалом у 2017 році на «гарячу лінію» надійшло 116 звернень, що стосуються виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО, із них задоволені – 41 звернення (35%), надані роз’яснення на 59 звернень (51%), перебувають на додатковому контролі в контактному центрі – 12 звернень, 4 звернення перебувають на розгляді і контролі.  За його словами, слід більш прискіпливо та критично ставитися до інформації щодо проблемних питань, з якими звертаються учасники АТО до контактного центру. Її слід опрацьовувати безпосередньо у Відділах у районах ГУ Держгеокадастру області. З кожним заявником слід проводити індивідуальні зустрічі, надавати максимум інформації та роз’яснень.

Радник голови обласної ради Іван Владов наголосив на посиленні діалогу між Держгеокадастром та сільськими радами, адже рішення про безкоштовне відведення землі погоджується із сільською радою, на території якої розміщена ділянка. Свої пропозиції щодо взаємодії з питання забезпечення учасників АТО земельними ділянками висловили і представники громадськості Світлана Вольська та Олег Кокуленко.

На завершення засідання визначені пріоритетні завдання, вирішення яких сприятиме покращенню стану надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області.