Що передбачає ринок землі у перехідний період. Це питання було актуальним під час апаратної наради у Кіровоградській облдержадміністрації. Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Юрій Коробов поінформував присутніх про  основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель  сільськогосподарського призначення» від 31.03.2020 року №522-ІХ .

Зокрема було зазначено, що з 1 липня кожен громадянин України отримав право на власний розсуд розпорядитися своєю землею: купувати-продавати, використовувати як заставу.

Відповідно до даного нормативного документу, придбати земельну ділянку можуть лише громадяни України. Юридичним особам купувати землю заборонено до 2024 року. Одна людина може купити не більше 100 га в одні руки. Переважне право придбати ділянки належить тим, хто орендує їх з 2010 року. До 2030 року ціна землі не може бути нижчою нормативної грошової оцінки. Нотаріус повинен буде перевірити покупця: підтвердити його особу, дізнатися чи не перевищує він ліміт володіння землею тощо. Оплата за всіма цивільно-правовими угодами щодо сільськогосподарських земельних ділянок безготівкова. Походження коштів для купівлі земельної ділянки має бути документально підтверджене.