Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами.

Про це він сказав в інтерв’ю Ліга.net

На запитання, коли і за яких умов запрацює ринок землі, Володимир Гройсман відповів: «Політики не готові брати на себе відповідальність і провести якісно цю реформу. До того ж, це зручна тема для спекуляцій на страху людей. Процес має йти еволюційно і бути проговореним з громадянами. Я виступаю за розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами. Обмежений обсяг володіння – до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю мають фермери, а не холдинги. Створення малих та середніх фермерських господарств – це пріоритет. Ми опрацювали додатково з міжнародними партнерами здешевлення кредитів, щоб фермери могли залучити кошти для купівлі землі. Тоді цей ринок буде справедливим та живим. Не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримали декілька гравців».

Коментуючи те, що великим компаніям агросектору може бути достатньо довгострокової оренди землі, Гройсман зазначив, що є різні позиції, бо широке коло “стейхолдерів”: “Це асоціації, фермерські рухи, самі фермери і власники землі”.

Щодо Міжнародного валютного фонду і ринку землі Прем’єр-міністр уточнив, що він не зобов’язує Україну запровадити ринок у найближчому майбутньому і “ставиться з розумінням” до цього.

На запитання, чи буде цього року ухвалено закон про обіг сільгоспземель, Гройсман відповів заперечно: “Я думаю, ні, для цього не буде голосів”.