Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель» (далі – Закон).

Проведення та періодичність оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів передбачені статтями 13 та 18 Закону.

Вказані роботи відносяться до заходів першочергового значення, що впливають на дохідну частину місцевих бюджетів.

З метою організаційного та методичного забезпечення проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Держгеокадастром ведеться Довідник показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів по всіх регіонах України.

Так, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 773 населених пунктів Кіровоградської області, з них у ІІ півріччі 2019 року – 660 населених пунктів, у І півріччі 2020 року – 113 населених пунктів.

Станом на 17.07.2020 укладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель 232 населених пунктів, з них 114 – знаходяться в роботі у виконавців, 12 – подана на державну землевпорядну експертизу,  106 – затверджено технічну документацію.

Тобто 667 населених пунктів Кіровоградської області мали здійснити оновлення нормативної грошової оцінки до 15 липня 2020 року (рік останнього проведення 2008-2013 роки).

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, сільським, селищним, міським радам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпні заходи щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

Довідник переглянути тут.