У  Вільшанський РДА відбулася нарада  із землевпорядниками району з актуальних питань у земельній  сфері. Ініціатором проведення виступив  Відділ у районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. Нарада відбулася з додержанням вимог обмежувальних заходів на період дії в Україні карантину на COVID-19:   масочний режим та дотримання соціальної дистанції не менше ніж 1,5 метра між учасниками.

Присутні були поінформовані щодо стану оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Вільшанському району та строки набрання чинності рішень органів місцевого самоврядування щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Начальник Відділу у Вільшанському  районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Інна Лукова зазначила про необхідність виконання робіт відповідно до плану-графіку на 2020 рік. За її словами, оновлення нормативної грошової оцінки потребують 12 населених пунктів району: с.Добрянка, с.Бузникувате, смт Вільшанка, с.Калмазове, с.Осички Вільшанської селищної ради, с.Добре, с.Дорожника, с.Плоско-Забузьке, с.Мала Мазниця, с.Станкувате, с. Завітне, с.Чистопілля. Натепер закладено кошти в сільські бюджети лише двох сільських рад: Станкуватської та Чистопільської (4 населені пункти).

Як результат, було прийняте рішення щодо вжиття керівниками Добрянської, Бузникуватської, Добрівської, Дорожинської, Плоско-Забузької сільських рад, селищному голові Вільшанської селищної ради необхідних заходів  щодо закладення коштів до селищного/сільських бюджетів для проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів відповідно до плану графіку на 2019-2020 оціночний рік.

Також під час наради, що відбулася за участі представника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Вільшанської райдержадміністрації,  обговорювалися й наступні питання. Щодо пілотного проєкту стосовно передачі пасовищ із земель державної власності до земель комунальної власності для створення громадських пасовищ. Про дотримання земельного законодавства в частині антирейдерських законів: ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 №2498-VІІІ, ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» від 05.12.2019 №340-ІХ. Про організаційні заходи щодо проведення аналізу ефективного використання земель сільськогосподарського призначення та співвідношення трудовим ресурсам, відповідно до розпорядження голови Вільшанської райдержадміністрації від 26 травня 2020 року №135-р.