Про це він заявив під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин у Батурині, передає прес-служба міністерства.

«Є питання мінімальної ціни на землю, можливості її обміну, є світова практика, на яку не можна закривати очі, і є 22 млн га у фізичних осіб, які в тому числі підвішені. Можна по-різному оцінювати ці статки. Але вибудувати правила і йти вперед ми повинні», — сказав він.

За словами Кутового у Парламенті, наразі 7 «земельних» законопроектів. Який з них стане законом вирішуватиме саме Верховна Рада.

«Рішення щодо оподаткування, рішення стосовно земельної реформи буде приймати парламент України. Яке рішення парламент прийме — таким воно і буде», — говорить Кутовий.

Міністр переконаний, що залишати ситуацію на ринку землі без змін наразі вже неможливо.

Нагадаємо, що Мінагрополітикою разом з Держгеокадастром підготовлено власний проект Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». В умовах дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення законопроект створює фермерам можливість закласти орендовані землі, а отримані кошти вкласти у розвиток власного господарства. Це, у свою чергу, позитивно вплине на інфраструктуру сільських територій.

Законопроектом пропонується надати орендарям можливість відчужувати право оренди, визначити умови надання в оренду земель державної або комунальної власності для сільськогосподарських потреб або під забудову.

Також важливо зазначити, що законопроектом закладаються чіткі правила проведення земельних торгів, що зроблять процес передачі землі в оренду прозорим та відкритим.