Під час наради з керівниками органів місцевого самоврядування, що відбулася у Кіровоградській обласній раді, були актуальні питання щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну.

Зокрема Володимир Кривий, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, наголосив, що натепер Головним управлінням передано 45 територіальним громадам 8848 земельних ділянок загальною площею 139,7 тис. га. Найбільше передано Петрівській селищній раді Олександрійського району – 956 земельних ділянок на загальну площу 12,2 тис. га, Кетрисанівській сільській раді Кропивницького району  – 402 земельні ділянки загальною площею 9,4 тис. га та Гурівській сільській раді Кропивницького району  – 314 земельних ділянок загальною площею 8,8 тис. га.

Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Також Володимир Кривий зауважив, що процес передачі угідь сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність громад області тривав і у попередні роки,  відповідно до розпорядження № 60-р від 31 січня 2018 року. Отже, таким чином на Кіровоградщині вже передано 48 територіальним громадам майже 185 тис. га угідь.

На завершення виступу начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області відповів на численні запитання присутніх на заході представників територіальних громад.