Кіровоградська область є одним із лідерів з загальної площі продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Олександр Мороз.

«Згідно з даними моніторингу земельних відносин, загальна кількість відчужених земельних ділянок у Кіровоградській області становить 2675, загальною площею 13059 га. При цьому, середня вартість 1 га відчужених земельних ділянок у Кіровоградській області – 29 тис. грн», – розповів він.

Також очільник ГУ Держгеокадастру області додав, що після запровадження повноцінного ринку купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення з кожним місяцем він набирає обертів. На зростання обсягу угод позитивно впливає зростання кількості нотаріусів, котрі отримали доступ до Державного земельного кадастру.

Більша частина земель, від сукупної площі ділянок в обігу, – це землі для товарного сільськогосподарського виробництва. Наступна найбільш поширена категорія – це землі особистого селянського господарства, від сукупної площі проданих земель. Незначну частку становлять землі для фермерського господарства. За типом угідь, переважна більшість угод укладалась із ріллею, ще – із пасовищами та сіножаттями.

Слід зазначити, що з 01 липня 2021 року, з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, доступна інформація про площу відчужених та переданих в користування с/г земель, ціни відчужених с/г земель, та окремі дані про площу с/г земель, набутих у власність одним суб’єктом (з виділенням випадків коли площа перевищуватиме 100 га). Зазначена інформація оновлюється щоденно.

Поряд з цим здійснюється дистанційне зондування земель шляхом моніторингу картографічних матеріалів. Також проводяться постійні роз’яснення з органами місцевого самоврядування щодо повідомлень про порушення земельного законодавства.

https://fb.watch/9jpBikkQiT/