Усі країни світу погодилися з тим, що від успішної посівної кампанії в Україні залежить світова продовольча безпека.

Економіка повинна працювати, а для цього необхідні нововведення, аби в умовах російської агресії ми могли отримувати максимальний результат та гарантію найсприятливіших умов від держави.

І сільське господарство не є виключенням.

Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану”

Щодо податкових пільг у земельних відносинах, які встановлюються цим Законом:

1) На період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком в якому припинено воєнний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю та земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ, а також земельні ділянки, які визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

2) Тимчасово за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки зазначені вище.

У контексті цих змін хотілось би зробити кілька уточнень: під пільги на плату за землю підпадає земельний податок, а у випадку земель державної та комунальної власності, що перебувають в оренді – ще й сплата орендних платежів.

Перелік “пільгових територій” визначається Кабінетом Міністрів України.