Деградація земель та опустелювання – одні з найбільших загроз для сталого розвитку людства. Вони призводять до серйозних проблем – зміни клімату, втрати біорізноманіття, нестачі води, поширення бідності, голоду та масових міграцій населення.

Деградація ґрунту відбувається через шкідливі звички, погану практику ведення сільського господарства.  Коли страждає ґрунт, страждає врожайність.

У 1992 році на Конференції ООН щодо довкілля та розвитку (Саміт Землі) було прийняте звернення до Генеральної Асамблеї ООН щодо підготовки прийняття Конвенції про боротьбу з опустелюванням. 17 червня 1994 року в Парижі конвенція була ухвалена та відкрита для підписання. Через 90 днів після того як КБО ратифікували 50 країн, Конвенція набрала чинності 6 грудня 1996 року.

Тож усі держави світу мають  вирішувати ці проблеми разом. Опустелювання та посуха призводить до зміни клімату, до втрати біорізноманіття. А коли наявна зміна клімату, то є посухи, повені, шторми.

Зараз ця проблема є вкрай актуальною для нашої держави. Війна в Україні, яка нині триває, поглиблює кліматичну кризу, оскільки викиди парникових газів досягли рекордно високого світового рівня.

Хімічне забруднення місць активних бойових дій ставлять під загрозу можливість використання грунту у подальшому.

Нині в Україні  на державному рівні тривають заходи щодо протидії цим негативним тенденціям. Зокрема, затверджений Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року. Створена Координаційна рада з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області долучається до заходів щодо підвищення поінформованості суспільства в боротьбі з опустеленням і наслідками посухи.