13 серпня у Кіровоградській Регіональній Торгово-промисловій палаті відбувся робочий форум-зустріч за участі представників ветеранських та волонтерських організацій з керівниками державних структур, місцевого самоврядування з актуальних питань, що стосуються багатьох напрямків життєдіяльності учасників ООС (АТО), у  тому числі у земельній сфері. Організатор заходу – КЗ «Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам  антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам».

За словами Володимира Кривого, начальника управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, від часу запровадження ініціативи Урядом натепер у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 12,3 тис. земельних ділянок. Проєкти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею майже 23,32 тис. гектарів.

В цілому в області учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали майже 15,8 тис. дозволів на розроблення проєктів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею 30 тис. гектарів. Учасники АТО здебільшого отримають ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності. Із матеріалами про вільні ділянки можна ознайомитись у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області в рубриці «Інформація для учасників АТО та членів їх сімей».

Як було наголошено, у вирішенні питань з розпорядження землями сільськогосподарського призначення, зокрема щодо безоплатної приватизації земельної ділянки, із кількох претендентів на її отримання перевага надається учаснику бойових дій на сході України.  Поряд цим звернуто увагу на якість оформлення документації із землеустрою, наявність відповідно оформлених графічних матеріалів та інші фактори.

У ході заходу Людмила Гуріна, начальник відділу Кіровоградської області Міністерства у справах ветеранів України, звернулася з пропозицією до керівництва ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області стосовно поглиблення взаємодії між структурами у напрямку надання земельних ділянок рідним загиблих учасників бойових дій, яких, за її словами, в області 202 особи.

Також актуальними були питання щодо надання земельних ділянок учасникам АТО для започаткування фермерських господарств, надання земельних ділянок  учасникам бойових дій інших війн та конфліктів, зокрема Афганістану.

На завершення Володимир Кривий закликав присутніх до плідної взаємодії, підкресливши, що  співпраця – це шлях до вирішення усіх непорозумінь і проблемних питань.