У Бобринці 12 липня в.о. начальника Держгеокадастру у Кіровоградській області Олег Кудря провів виїзний прийом громадян із різних питань земельного законодавства та земельних відносин. Загалом звернулося четверо громадян.
Присутні зверталися із спірних питань щодо надання дозволів на виготовлення проекту землеустрою на земельний наділ та затвердження документації із землеустрою, оформлення документів для продовження оренди земельної ділянки та дострокове розірвання договорів оренди землі на земельні частки (паї), щодо надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції. Загалом усі відвідувачі на поставлені ними запитання отримали вичерпні роз’яснення у рамках земельного законодавства.
Так, радник голови Бобринецької РДА Антоніна Горбанець звернулася з питання щодо надання документів на бобринецьку землю (зокрема Новоградівська сільська рада) жителям інших районів Кіровоградщини. За її словами, сьогодні проходять службу в АТО 18 мешканців району. А Держгеокадастр видав 17 наказів на землю цієї сільської ради (35 га) бійцям Третього полку спецпризначення. А як же бути із забезпеченням земельними ділянками місцевих жителів, котрі служать в АТО нині, – запитує вона.
В.о.начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області пояснив, що згідно з чинним законодавством не існує обмежень, на території якої сільської ради, населеного пункту надаватимуться земельні наділи громадянам. Всі вони знаходяться під опікою держави та мають право на пільги в частині першочергового відведення земельних.

«Ми виходимо з того, що для нас немає чужих учасників АТО, особливо коли йдеться про бійців нашого елітного Третього полку спецпризначення. В Кіровограді мешкає багато АТОвців. А як відомо, земельний ресурс в обласному центрі обмежений. Тож землі сільськогосподарського призначення ми пропонуємо їм в районах, зокрема тих, що знаходяться неподалік. Відміняти вже затверджені накази щодо розпорядження землями державної власності ніхто не буде. Коли випаде необхідність забезпечення наділами місцевих учасників антитерористичної операції, будемо шукати можливості та забезпечувати їх землею».
Загалом з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції щодо земель Бобринецького району громадяни цієї категорії населення отримали 255 документів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та 163 накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність.