Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%.

Коли наступного року стартуватиме обіг земель сільськогосподарського призначення, українці мають бути готові до цього та впевнені у своєму майбутньому, переконані в Уряді. Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке мало на меті визначити думку місцевої влади щодо обігу земель, виявити найбільш важливі питання, що потребують законодавчого вирішення для забезпечення інтересів громад, а також дізнатися, якої підтримки потребують регіони для інформування жителів громад з питання обігу земель.

Опитування голів ОТГ та сільських рад показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%. Було опитано 4849 респондентів, 81% з яких сільські ради, 12,8% – ОТГ, 4,3% – селища міського типу, 1,5% – міста.

15% респондентів повністю підтримали запровадження обігу земель, 45% – підтримали інновацію за виконання певних умов, 40% – не підтримали.

На питання щодо очікування позитивного ефекту від впровадження обігу земель, найбільша кількість відповідей була пов’язана із наповненням бюджетів та розвитком громади, ефективним використанням землі, істотним збільшенням вартості земельних ділянок. Також було відзначено вирішення проблем обліку земельних ділянок, можливість реалізувати право приватної власності в повній мірі, недопущення деградації землі внаслідок неякісного обробітку.

Нагадаємо, що Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов раніше заявляв, що державна земля буде передана громадам, які самі зможуть вирішувати коли, кому та за яку ціну її продавати. Для того, щоб запуск ринку землі відбувся безболісно, у рамках запровадження земельної реформи розроблено низку законопроектів, які комплексно вирішують проблемні питання та побоювання жителів села. Серед них: посилення переважного права орендаря на купівлю земельної ділянки, консолідація земельних масивів, введення електронних аукціонів, дерегуляція землеустрою, запобігання рейдерству, реформування процесу приватизації земель, розвиток інфраструктури геопросторових даних тощо.