До кінця року електронна послуга буде доступна у пілотному режимі для Києва та Чернігівської області, а з січня наступного року запрацює по всій Україні. Реєстрація земельної ділянки є однією з найважливіших та водночас найскладніших адміністративних послуг. Щорічно українці реєструють понад 500 тисяч земельних ділянок.
Сьогодні реєстрація відбувається за два візити до державних органів, а запровадження цієї послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться лише отримати документи після реєстрації земельної ділянки. «Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим, усуває суб’єктивні фактори при реєстрації земельної ділянки та сприяє створенню чесного земельного ринку», — вважає перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Це заощадить час та унеможливить будь-які корупційні ризики. На порталі e.land.gov.ua доступні вже чотири електронні послуги, і до кінця року планується запровадити щонайменше три нові е-послуги. Ініціативу реалізують Мінагрополітики, Держгеокадастр та Державне агентство з питань електронного урядування за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Громадянам та бізнесу доступні чотири електронні послуги у земельній сфері: раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру щодо земельних питань, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права земельної ділянки онлайн. «Онлайн-інструменти надають можливості для удосконалення системи державного управління, задоволення потреб та очікувань громадян, що є ключовим для забезпечення стабільного розвитку країни.
Ми готові підтримувати ініціативи, котрі спрощують взаємодію громадян й уряду та мінімізують корупцію», — зауважує Вайдотас Верба, координатор проектів ОБСЄ в Україні.
Джерело: «Україна молода»