У Відділі у Компаніївському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено нараду з землевпорядниками місцевих рад. На порядок денний було винесено низку питань, серед яких щодо наповнення Державного земельного кадастру та внесення (перенесення) відомостей про земельні ділянки; проведення інвентаризації земель державної та комунальної власності; про проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів; встановлення меж населених пунктів.
Начальник Відділу Микола Поліщук зазначив, що на виконання Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству» Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області забезпечується наповнення Державного земельного кадастру та внесення (перенесення) відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель. Тож важливим кроком в цьому напрямку є систематизація даної інформації, що дасть змогу забезпечити належний захист державою суб’єктів права власності і господарювання, ефективної протидії протиправному позбавленню власників їх прав, створення сприятливих умов для ведення бізнесу.
Щодо проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів було зазначено, що відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019-2020 оціночний рік потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 51 населеного пункту, тобто вся територія району. Договори на її проведення не укладено з жодною радою.
Наразі виникають проблеми, що унеможливлюють періодичність поновлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів через відсутність відсутності генеральних планів населених пунктів та проєктів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць населених пунктів. Було наголошено про необхідність проведення даних робіт із залученням коштів місцевих бюджетів.
На завершення було наголошено на необхідності проведення відповідних робіт керівниками територіальних громад, а також роз’яснювальної роботи з власниками та користувачами земельних ділянок відносно необхідності розроблення документації із землеустрою та внесення відомостей про ділянки до Державного земельного кадастру задля підвищення рівня прозорості роботи у сфері земельних відносин.