Під час засідання Ради регіонального розвитку Кіровоградської області розглянуто перспективний план розвитку як в цілому України, так і Кіровоградщини на 2019-2021 роки. У заході взяли участь представники місцевої влади і місцевого самоврядування, керівники структурних підрозділів ОДА, у т.ч. ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, громадських організацій тощо.
Зокрема Президент відзначив високий рівень розвитку агропромислового комплексу Кіровоградщини. Зібрано зернових 3 млн 700 тис. тонн, займає одну із перших позицій в pейтингу з виpобництва соняшникової олії, входить в пеpшу п’ятірку областей з вирощування соняшнику та виpобництва пpодуктів харчування, лідеp в галузі сільськогосподарського машинобудування, виpобляє системи безпеки для атомних електростанцій та має 390 pодовищ коpисних копалин.
За його словами, шляхом до здійснення змін в державі стала і децентралізація, яка дала можливість передати саме на місця, в громади і управлінські повноваження і ресурси разом з відповідальністю за життя громад. Зараз об’єднані громади вже мають нові дороги, освітлення вулиць, дитячі садки, школи, амбулаторії і ще багато чого, що змінює і зовнішній вигляд наших міст і сіл, і життя людей.
Президент нагадав, що в результаті зміни принципу формування державного та місцевих бюджетів доходи місцевих бюджетів до 234 мільярдів гривень в минулому році. За ці роки частка місцевих бюджетів зросла до 51%.
Петро Порошенко особливо наголосив на важливості змінювати якість життя людей в громадах. «І в наступні п’ять років, я наголошую, зміниться вся вертикаль, бо приносять результати реформи, які ми проводимо», – зауважив він.
За його словами, держава має отримати: сильну армію; достойне місце на міжнародній арені, коли Україну шанують і поважають; мільярди інвестицій, бо інвестори вже переконалися і Україна піднялася в рейтингу Doing business зі 153 до 71 місця; мільйони високооплачуваних нових робочих місць, які дозволять повернути українців з-за кордону як працівників, так і студентів.
Петро Порошенко зазначив, що це є його планом розвитку: «Це є програма розвитку, яку ми можемо досягти, коли ми об’єднані і коли ми разом».
Президент також підкреслив, що об’єднані територіальні громади повинні мати чітку програму дорожнього будівництва, має бути вирішена проблема водозабезпечення, має бути якісне підключення до електромережі. Крім того, люди мають отримувати якісні медичні послуги, мати можливість навчати дітей у новій українській школі та отримувати якісні адміністративні послуги. Громади також повинні мати план розвитку туризму.
– Ми підтримували і будемо підтримувати усі стратегії, всі гарні події, які направленні на життя нашої держави. Я від себе особисто, і думаю, аграрії теж приєднаються, хочу подякувати Президенту за вашу зовнішню політику, за те, що ви прославляєте і скільки робите для того, щоб нашу країну знали в усьому світі. Ми робили і будемо робити все для того, щоб наша країна розвивалася, йшла вперед, – сказала Ольга Голобородько, фермер із Новоархангельського району.