Світовий банк завершив першу частину пілотного проекту супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у Львівській, Київській та Миколаївській областях, повідомляє прес-служба американської компанії EOS, яка реалізувала цей проект.
Компанія на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного покриву земної поверхні. Це дозволило створити карти посівів сільгоспкультур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період з 2016 по 2018 рік.
“Проект був запущений в травні 2018 року в рамках п’ятирічної програми СБ щодо підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні – Land Transparency. До кінця грудня ми представили звіт по першій частині проекту. Продовження проекту буде, проте в якому форматі поки що невідомо”, – розповіла координатор проектів EOS Наталія Боротканич в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.
За даними компанії, космічний моніторинг дозволяє точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях і контролювати агрооперації.
“Коли ми почнемо моніторити ринок землі з космосу, буде важче підробити дані. В результаті моніторингу ми побачили, що не скрізь здійснюється сівозміна, ми побачили помилки в кадастрі. Зараз ми не знаємо, скільки і яких культур насправді зростає в Україні. Ми отримуємо дані статистики від фермерів, але дуже часто вони подають дані неправильно. А космічні технології дозволять нам все це контролювати”, – пояснила Боротканіч.
За її словами, СБ реалізує проект Land Transparency за фінансової підтримки ЄС, замовником проекту є український уряд. У проекті беруть участь представники держорганів, зокрема, Держгеокадастру.
На думку EOS, супутниковий моніторинг має сприяти розвитку ринку агрострахування, потенціал якого в Україні оцінюється в $ 50 млн.
Джерело: журнал “Землевпорядний вісник України”.