В Україні приблизно 8 млн га низькопродуктивних земель, що не застосовуються для вирощування традиційних сільськогосподарських культур, а, отже, вони цілком придатні для багаторічних біоенергетичних рослин. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало в інтерв’ю Novosti.in.ua, – повідомляє УААНУ.
«Водночас, за нашими розрахунками, закладка плантацій енергетичних багаторічних рослин на площі 2 млн га дала б можливість повністю замістити природний газ для теплогенерації», – додав президент НААН.
У 2016 році в Україні виробництво первинної енергії становило 63,6 млн т н.е., імпорт енергоносіїв становив 19,15 млн т н.е. Частина біопалива в структурі кінцевого споживання енергії 3,3%, або 3,3 тис.т н.е. «Таким чином, для заміщення імпортних енергоносіїв в Україні виробництво біопалива треба збільшити приблизно вшестеро. Для повного заміщення імпортних енергоносіїв біопаливом площа під біоенергетичними культурами повинна становити приблизно 3 млн га, а це приблизно 37% від наявної незадіяної площі малопродуктивних земель», – зазначив Ярослав Гадзало.
Нагадаємо, наразі площа під багаторічними біоенергетичними культурами становить приблизно 6,5 тис. га. На них вирощують вербу (5 тис.га), міскантус (1 тис.га), тополю (0,4 тис.га), а також у меншій кількості світчграс, павловнію тощо.
Джерело: журнал “Землевпорядний вісник України”.