Сьогодні, 26 квітня, у Кропивницькому відбувся мітинг-реквієм з нагоди 31 річниці Чорнобильської катастрофи.  Від площі Героїв Майдану до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» пройшли урочистою ходою ліквідатори та інші небайдужі містяни. На чолі колони ішли учні та вдови з портретами загиблих людей внаслідок Чорнобильської трагедії. Учасники ходи несли прапори України. У заході взяли участь і фахівці Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Було підкреслено, що сьогодні, знаючи наскільки нищівною може бути радіація, Україна в неоплатному боргу перед ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи. Тож слід пам’ятати про героїзм пожежників, військових, міліціонерів, будівельників, лікарів – усіх хто брав участь у приборканні «мирного атому», та низько схилити голови перед пам’яттю ліквідаторів, які не пошкодували життя заради нашого майбутнього. Слід робити усе залежне задля підвищення соціального захисту і рівня життя цієї категорії населення.

Під час мітингу-реквієму  вшанували хвилиною мовчання загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС. Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятника.

Ліквідатор наслідків аварії, полковник міліції, переселенець з Чорнобильської зони Леонід Гришков під час урочистого мітингу розповів.

– Мені нелегко говорити про Чорнобильську трагедію, вона мене застала у мальовничому містечку Поліське, що на Київщині. Це 50 км від атомної електростанції. У цьому містечку я жив і працював. Вже 26 квітня з третьої години 1986 року наш підрозділ по тривозі був піднятий. Ми приїхали у Прип’ять. 27 квітня настало і ніхто не знав про радіацію. Все було тихо і тільки пообіді нам сказали, що це велике горе, що доведеться на 3 дні відселити місто Прип’ять, щоб зробити дезактивацію. Я був начальником паспортного відділення, разом з начальником паспортної служби міста Прип’ять Галиною Помінчук ми підготували списки, картотеку, викликали з Київської області кілька десятків паспортистів і до 19-ї години місто було евакуйовано.

Ми пройшли горнило Чорнобиля – страшні часи людського горя, відчаю, злоби, ненависті, непорозуміння, порядності, поваги, милосердя і чесного виконання свого громадянського обов’язку. Це все було присутнє в Чорнобильській зоні разом, повірте мені. Безсилля людей перед диявольським атомом продемонстрував нам Чорнобиль і застеріг, щоб не упивалася своєю могутністю людина і не жартувала навіть із мирним атомом, – сказав ліквідатор.

чорн3 чорнобиль1чорн4DSC01852