Для землевпорядників Долинського району проведено нараду у районному Відділі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. На порядок денний винесені актуальні питання у земельній сфері.
Зокрема, щодо проведення робіт із топографічного знімання земель населених пунктів; актуалізації нормативної грошової оцінки земель; робіт із розроблення проєктів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць району; необхідність наповнення ДЗК відомостями про земельні ділянки.
Начальник Відділу Вікторія Шестакова наголосила на необхідності термінового укладення договорів між територіальними громадами і розробниками документації землеустрою на виконання робіт щодо поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, проведення робіт із топографічного знімання земель населених пунктів та робіт із розроблення проєктів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць району.
За її словами, із 48 населених пунктів району 46 потребують актуалізації (повторної) нормативної грошової оцінки. Як зазначила Вікторія Шестакова, нині важливою складовою у загальному спектрі стримуючих факторів проведення поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є відсутність коштів в місцевих бюджетах. У даному випадку необхідно подавати до обласної робочої групи з відбору та формування переліку заходів та об’єктів, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, звернення про надання субвенції з обласного бюджету на реалізацію заходів програми розвитку земельних відносин в області відповідно до п.6 Порядку надання субвенції з обласного бюджету районним, міським (міст обласного значення) та сільським бюджетам, затверджений розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Обсяг субвенції з обласного бюджету для кожного районного, міського чи сільського бюджету визначається у розмірі до 80 відсотків від обсягу видатків, за умови, якщо в місцевих бюджетах відповідної території у поточному бюджетному році для цих цілей передбачені кошти в обсязі, не меншому ніж 20 відсотків від загального обсягу зазначених видатків.
Крім цього, органам місцевого самоврядування рекомендовано провести інвентаризацію земельних ділянок, які не відображені на сторінці Публічної кадастрової карти України. А також роз’яснювальну роботу серед власників (землекористувачів) земельних ділянок, які не відображені на сторінці Публічної кадастрової карти України, стосовно процедури державній реєстрації у Державному земельному кадастрі даних земельних ділянок.