Відбулася зустріч керівництва Кіровоградській обласній державній адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області з представниками громадських організацій та об’єднань учасників АТО.

За словами Андрія Коломійцева, заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, питання щодо забезпечення реалізації конституційних прав учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на отримання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації перебуває на постійному контролі.

Як було зазначено, від часу запровадження ініціативи Урядом щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час на сьогодні у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 5915 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею понад 11 тис. гектарів. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у Новомиргородському (764 – площею 1,5 тис. га), Кіровоградському (715 – площею 1,3 тис. га) районах.

В цілому середній розмір наданих у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства складає 1,86 га.

В області учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 9454 дозволи на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею понад 17,6 тис. гектарів.

За даними Держгеокадастру, в Україні у власність учасникам антитерористичної операції в Україні загалом надано 59 967 земельних наділів, із яких кожна 10 ділянка –  на Кіровоградщині, тобто кожний 7 гектар наданий у нас в області.

Варто зауважити, що учасники АТО здебільшого отримають ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності. Окрім цього ними подавались заяви про отримання дозволів на розроблення документації із землеустрою й для ведення садівництва. Найбільше таких заяв від атовців Кіровоградського, Бобринецького, Знам’янського та інших районів.

Землевпорядники Кіровоградщини зарезервували для потреб військовослужбовців, які виявлять бажання отримати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території регіону, 1,79 тис. га земель.

За словами Ігоря Зінченка, начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, Держгеокадастр прогнозує незначне зниження темпів передачі земельних ділянок учасникам АТО та іншим категоріям громадян у третьому кварталі поточного року в зв’язку із запровадженням нових правил управління сільгоспземлями, що перебувають у державній власності. Згідно із Стратегією раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, яка була ухвалена Урядом 7 червня поточного року, встановлено паритет між площею земель, переданих у користування на відкритих аукціонах у попередньому періоді та площею землі, що передається безоплатно у співвідношенні 1:0,25. Постановою  розширено повноваження територіальних громад щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Вводяться такі уніфіковані правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. Цей крок є позитивним для селян, адже стимулюватиме зростання надходжень до місцевих бюджетів  від передачі держземель в оренду, що впливатиме на загальний добробут села.

Разом з тим Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області запевняє учасників антитерористичної операції, що незважаючи на деякі ускладнення щодо надання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації, зарезервовані для учасників АТО ділянки зберігають свій недоторканний статус. Учасники антитерористичної операції були і залишаються для Держгеокадастру незмінним пріоритетом. Адже своє право отримати земельні ділянки вони заслужили, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на Сході України. Відновлення динаміки щодо надання земельних ділянок учасникам АТО і родинам загиблих учасників антитерористичної операції очікується в четвертому кварталі поточного року.

На завершення зустрічі були визначені шляхи подальшої плідної взаємодії між атовськими громадськими організаціями та об’єднаннями з Головним управлінням Держгеокадастру у напрямку забезпечення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на території Кіровоградської області.