Згідно з завданнями, які були оприлюднені на Раді регіонального розвитку у м.Києві, відповідний захід проведено на Кіровоградщині у Кропивницькому 3 грудня.
У заході взяли участь представники органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних міністерств та управлінь, зокрема ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко прозвітував про основні напрямки діяльності та досягнення за теперішній, що минає, рік. За його словами, основні, які відбулися у медичній, освітній та культурній галузях, розвитку промисловості та сільському господарстві, щодо ремонту доріг, створення робочих місць, у т.ч. у агрокомплексі.
Він наголосив, що головними радниками для кожного посадовця мають стати прості люди, звичайні громадяни-трударі, які своєю щоденною працею роблять прекраснішою і заможнішою нашу країну. Тож слід працювати так, щоб їхнє життя було забезпеченішим і благополучнішим. Він навів приклади, що є показовими у цьому напрямі.
Так, за останні три роки Кіровоградська область на ремонт доріг отримала три мільярди гривень. Завершено ремонти у Дніпровському, Миколаївському, Полтавському напрямках. У бюджеті 2019 року передбачимо кошти на уманський напрямок. Крім того, уже відремонтовано більше ста кілометрів місцевих доріг в області.
Значна увага приділяється й енергозабезпеченню населення. 450 домогосподарств завдяки сонячним батареям виробляють 12 мегават електроенергії. Також 70 мегават вироблять працюючі електростанції. В планах збудувати електростанції, які б виробляли 200 мегават електричної енергії для того, щоб Кіровоградська область могла забезпечувати себе сонячною електроенергією на 50%.
Як відомо, що 2018 рік пройшов під знаком децентралізації. Про це під час заходу наголошували голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, директор відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування у Кіровоградській області» Олег Яременко. Вони зазначили, що децентралізація – це реформа, яка потрібна Кіровоградщині. В області створено 20 об’єднаних територіальних громад. У 16 з них уже відбулися вибори. Ще у чотирьох перші вибори відбудуться у грудні цього року. Спроможність об‘єднаних територіальних громад Кіровоградської області значно вища, ніж в інших регіонах. Показник дотаційності держави створених громад в області – менше 20%. Це свідчить про їх спроможність. Яскравими прикладами власної діяльності підтвердили цю думку Олександр Корінний, голова асоціації об’єднаних територіальних громад – міський голова м.Новоукраїнка, Олег Голімбієвський, голова Голованівської РДА, котрий підтримує модель створення ОТГ: один район – одна громада.
Зокрема Олександр Корінний розповів, що у червні 2018 року Новоукраїнська міська об’єднана територіальна громада отримала у комунальну власність понад 6 тисяч га земель сільськогосподарського призначення. Таким чином відбулося розширення повноваження ОТГ в частині розпорядження землями. За його словами, до процесу розпорядження землями територіальна громада ставиться виважено. Має змогу цю землю віддавати в оренду і коштами наповнювати місцевий бюджет. Пріоритетом у цьому напрямку є реалізація соціальної ініціативи Уряду щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції.
Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, розповів, що завершується спорудження нового сучасного ЦНАПу, де надаватиметься понад 300 адміністративних послуг мешканцям Кропивницького, у тому числі з земельних питань.