Українська рада бізнесу, одним засновником якої є Всеукраїнська Аграрна Рада, та політична партія «Слуга Народу» підписали Декларацію про наміри щодо проведення реформ в Україні, в рамках якої сторони домовились спільно працювати над сталим економічним розвитком країни.
Зокрема, модернізація України в усіх сферах суспільного життя має базуватися на ключових принципах: деолігархізації, детінізації та демонополізації економіки, децентралізації владних повноважень, дерегуляції, податкової лібералізації, е-урядування.
Завдяки заступнику голови ВАР Михайлу Соколову до Декларації було включено низку важливих для аграрної сфери питань, зокрема: боротьба з тіньовою орендою землі, вирівнювання податкового навантаження на 1 га та проведення земельної реформи із врахуванням інтересів малого та середнього аграрного бізнесу.
Голова ВАР Андрій Дикун наголосив на тому, що земельна реформа відобразиться на інтересах всіх учасників ринку, а на малому та середньому бізнесі – найбільше.
«Сьогодні практично всі говорять, що буде відкрито ринок землі і це викликає стурбованість серед аграріїв, ми втрачаємо внутрішнього інвестора. Сільгоспвиробники замість того, щоб вкладати кошти у розвиток, чекають запуску ринку землі. Всі думають, що мало чи не на наступний день після виборів буде введений ринок землі. Тому маю прохання, щоб після того, як ваша політична сила прийде в Парламент, ви заспокоїли аграріїв, аби вони могли працювати», – зазначив Андрій Дикун.
Голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков запевнив, що твердження про негайний запуск ринку землі, яке було розтиражоване у ЗМІ, – ні що інше як маніпуляція словами Президента.
«Президент сказав, що відкривати ринок землі потрібно, але не говорив, що це буде зроблено одразу. Для цього необхідно провести досить складну і системну роботу. Для початку, необхідно створити нормальну юридичну базу, захистити інтереси держави, інтереси власника, інтереси інвестора, а потім уже відкривати ринок. Зараз ми працюємо над розробкою відповідних законопроектів. Наше завдання зробити так, щоб власники землі могли нею користуватися. З одного боку, необхідно захистити національні інтереси, а з іншого – власника. Ще один дуже важливий момент – ми досі не розуміємо, в чиїх руках і скільки землі. Йдеться про державні землі. На жаль, ніхто не може дати відповідь на це запитання. Тому необхідно провести аудит. А це великий пласт роботи. На жаль, наші опоненти використали слова Президента під час виборів для того, щоб зібрати голоси. Однак, позиція Президента щодо цього питання абсолютно правильна, але ніхто не сказав, що це буде відбуватись у липні або у серпні», – сказав Дмитро Разумков.
Джерело: сайт журналу “Земельний вісник України”.