В Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась обласна науково-практична конференція «Природничо-наукові дослідження Кіровоградської області: музеєзнавчі аспекти». Її проведенню приурочене до відкриття нової експозиції відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Над змістовним наповненням нової експозиції працювала науково-консультаційна рада у складі викладачів природничо-географічного факультету КДПУ ім. Володимира Винниченка, з якими постійно консультувалися співробітники відділу природи з питань наукової достовірності нової експозиції. Таким чином, науково-практична конференція стане певним підсумком спільної роботи науковців та музейників-практиків, результати якої оцінять відвідувачі музею, гості нашого міста та області.

Один із розділів конференції присвячений питанням ґрунтового різноманіття в Кіровоградській області. З такою доповіддю виступила методистка КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Валентина Беценко.

Було зазначано, що згідно головного закону України – Конституції, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Це обумовлено винятковим значенням землі, яка є головною матеріальною основою довкілля, необхідним засобом формування, розвитку і поширення рослинності, існуючих водних об’єктів, є  основою територіальної цілісності держави та основою сільського, лісового виробництва. Проте за результатами агрохімічних обстежень та агрохімічної паспортизації ґрунтів лісостепової зони Кіровоградської області встановлено, що процеси їх деградації набули загрозливих масштабів. Особливо це стосується чорноземів типових глибоких з важким . Отже, боротьба з опустелюванням повинна бути невід’ємною частиною комплексного розвитку земельних ресурсів в інтересах їх стійкого розвитку для запобігання та скорочення деградації земель та відновлення потерпілих від опустелювання земель. В її рамках слід проводити комплексну інформаційну роботу, що сприятиме зменшенню цих негативних

Загалом, конференція викликала широкий резонанс у наукової спільноти Кіровоградської області. До участі в конференції представили доповіді більше 30 науковців та музейників-практиків з Центральноукраїнського державного педагогічного університету, Центральноукраїнського національного технічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кіровоградського обласного, Олександрівського, Долинського, Новоукраїнського, Гайворонського районних краєзнавчих музеїв, Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, Олександрійського відділу Українського географічного товариства. Серед учасників конференції 3 докторів наук та 9 кандидатів наук.

Тож сподіваємося, що результати заходу сприятимуть поширенню відомостей про наш краї. А спільними зусиллями шукатимуться шляхи щодо  покращення його екологічного, соціально-економічного стану.

 

конф3 конф4 конф5 конф6 конферен2