Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру взято курс на максимальне спрощення земельних сервісів, задекларовано надання послуг у цій сфері у максимально стислі строки, а основною метою реформування земельних відносин визначена зміна управлінської моделі, законодавчих засад та професійних підходів у цій сфері.
Серед головних реформ, що змінюють Україну на шляху економічних реформ, є відкриття доступу до державних реєстрів даних. Минулого року відкрито доступ до реєстру власників земельних ділянок і запущено он-лайн послугу замовлення витяги про нормативно-грошову оцінку землі.
Відкрита для суспільства Публічна кадастрова карта зробила справжній прорив у сфері земельних відносин, а разом із цим — і в суспільній свідомості українських громадян. Адже інформація про земельні ресурси країни перестала бути таємницею за сімома печатками, і з початку року скористатися нею може кожен.
А соціальна ініціатива Уряду щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час набула неабиякого резонансу.
Ці та інші питання були актуальні під час колегії Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, що відбулася за участі представників Держгеокадастру України, територіальних і структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, а також керівників ДП «Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та Кіровоградської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».
Питання, винесені на порядок денний, такі. Про стан відкриття Поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі, але поземельні книги на які не відкриті; про надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО; про стан розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності та моніторинг їх використання; про стан оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2 000, 1:5 000; про стан запобігання та виявлення корупції в територіальних органах Держгеокадастру у Кіровоградській області за І квартал 2016 року; про стан судової роботи в територіальних органах Держгеокадастру.
Як було відмічено у ході обговорення, результати роботи за І квартал п.р. наступні.
– Видано 3486 документів на землю, у т.ч. учасникам антитерористичної операції – 2669.
– Органи місцевого самоврядування Кіровоградщини більше 200 тисяч гривень спрямували на розвиток земельного фонду.
– Без залучення державних коштів проведено 8 земельних торгів у формі аукціону, на яких продано право на оренду 28 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 208,9896 га, загальною ціною продажу річної оренди 482,373 тис. грн для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, строком на 7 років.
– Проводилася планомірна робота з органами місцевого самоврядування області щодо оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000, 1:5000.
– Станом на 19.04.2016 із запланованих 52653 земельних ділянок відкрито 28531 Поземельна книга, що складає 54,19% від запланованої кількості на січень-червень поточного року.
На завершення колегії по кожному питанню порядку денного були прийняті протокольні рішення, що сприятимуть підвищенню ефективності діяльності установи у поточному році.