Учасники Антитерористичної операції не втратять ні свого статусу, ні пільг у зв’язку з завершенням АТО та початком Операції об’єднаних сил.
Про це повідомив головний спеціаліст відділу соціального захисту ветеранів Міністерства соціальної політики Олександр Курій “Українській правді” .
“Законом не передбачено статусу “учасник АТО”. Усі особи, що брали участь у бойових діях, мають статус учасника бойових дій, інваліда війни, а члени загиблих учасників отримують статус члена родини загиблого ветерана війни. Тому у зв’язку з завершенням АТО жодні статуси його учасників не зміняться”, – сказав він.
За словами Курія, такі ж самі статуси матимуть і особи, задіяні у проведенні Операції об’єднаних сил.
“Особи, які є ветеранами війни, мають право на певні пільги, закріплені ст. 12 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Там у переліку 22 пункти, включно з тими, що щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів”, – сказав Курій.
Він також додав, що наразі кількість учасників бойових дій з числа атовців становить приблизно 335 тисяч осіб, з яких близько 80% – це військовослужбовці ЗСУ.
“Завершилась одна операція, почалася інша, але на статус чи пільги учасників бойових дій, ветеранів війни це не вплине ніяк”, – сказав Курій.
Він також зазначив, що наразі не йдеться про можливе скорочення якихось пільг. “Може йтися лише про якісь додаткові пільги, якщо буде відповідне рішення влади”, – підсумував Курій.
Довідково.
30 квітня 2018 року в Україні офіційно розпочалася Операція Об’єднаних сил (комплекс заходів військового та організаційно-правового характеру, спрямовані на забезпечення національної безпеки та оборони, стримування і відсіч російської збройної агресії). Цей формат прописаний у так званому законі “про реінтеграцію” і прийшов на зміну Антитерористичній операції.
Джерело: http://zemvisnuk.com.ua