Синій та жовтий кольори здавна використовувалися у національних символах українців. Вони мають глибокий зміст у сучасному прапорі нашої держави. А  історія його виникнення розпочалася ще з 16 століття, коли козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв... Ці кольори досить швидко поширилися  у середині 19 століття на українські землі, які на той час входили до складу Австро-Угорщини. Після революції 1905-1907 років у Росії й в Наддніпрянській Україні.

Вже через 11 років Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор Української Народної Республіки, який був жовто-блакитним (жовтий – вгорі, блакитний – знизу). Жовтий, золотий символізували Творця, Бога-отця та взагалі вищу духовність;  синій – це все земне, а також свобода вибору.

Але у такому вигляді прапор проіснував недовго. В період Гетьманату Павла Скоропадського його перемінили на синьо-жовтий, що символізували небо і колоски пшениці.

У часи УРСР український стяг було змінено у стилі радянської доби, а історичні кольори не поширювалися аж до проголошення незалежності держави (1991 р.). 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно святкують День Державного Прапора.

Знайомитися з інформаційні матеріали до Дня Державного прапора України у вигляді інфографіки можна за посиланням