2 листопада Кіровоградським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації міст України проведено прес-тур до Первозванівської сільської об’єднаної територіальної громади, яка вже рік працює як окрема одиниця адміністративно-територіального устрою. Прасковія Мудрак, її голова, розповіла про основні досягнення Первознанівської ОТГ за період об’єднання. Серед основних –  встановлення вуличного освітлення, ремонт доріг, шкіл, ФАПів, Будинків культури і бібліотек, заміна вікон та газових котлів, наведення благоустрою населених пунктів, відкриття дитячих майданчиків тощо.

Одним із важливих є питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у власність територіальних громад. Як відомо, Держгеокадастр розпочав цей процес з 1 лютого 2018 року. Протягом першого тижня в Україні 99% ОТГ, у тому числі і Первозванівська, зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром. А 6-го червня 2018 р. ця територіальна громада отримала у комунальну власність 1116,1150 га, що розташовані на територіях Федорівської і Первознавівської сільських рад. Таким чином відбулося розширення повноваження ОТГ в частині розпорядження землями.

За словами Прасковії Мудрак, земля як особливий природний ресурс має бути первинною матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування. Тож до питання розпорядження землями територіальна громада ставиться виважено. Пріоритетом у цьому напрямку є реалізація соціальної ініціативи Уряду щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час. Майже всі учасники АТО, які звернулися до даної територіальної громади, забезпечені земельними ділянками, – зауважила керівник територіальної громади.

Також на сесії ОТГ затверджено проект землеустрою, відповідно до якого проводитиметься інвентаризація земельної ділянки, де розміщуватиметься дитячий майданчик (с.Сонячне). Фінансування робіт здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування  втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Проекти землеустрою щодо встановлення, зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів, робота над якими також триває, зокрема сіл Федорівка і Степове. Межі с.Первозванівка встановлено за власні кошти об’єднаної територіальної громади.

Дійсно, нині територіальні громади зацікавлені у своєму розвитку, – говорить голова ОТГ, – ми на місцях краще знаємо, як його планувати,  зацікавлені у надходженнях до своїх бюджетів. Цей ресурс можна отримати й за рахунок надходжень від плати за землю. Правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, взявши відповідну плату за землю, ми зуміємо впливати на розвиток інвестицій, за рахунок яких ремонтуватимуться дороги, парки, дитячі садочки, школи та інше.