Вишиванка завжди була нашим надбанням, відмінною рисою українського народу, щоденним і святковим вбранням.  Її таємнича мова передавала безліч побажань сімейного благополуччя та щастя людині, яка її одягала. Під час тонкої роботи майстрині співали й молилися. Вірили, що наспівана й намолена сорочка стає оберегом. Чужу вишиванку одягати не слід, щоб не перебрати на себе чужу долю. Одним із феноменів вишиванки є те, що вона зберегла свій первісний вигляд і пронесла його крізь століття. Одягти вишиванку – це оприлюднити свою приналежність до українського народу. На межі 19 і 20 століть вишиванку починають носити в поєднанні з європейським одягом. Велику частку у вивчення і популяризацію українського народного костюму внесли класики української літератури та корифеї українського професійного театру. Відоме їхнє розбірливе, вдумливе ставлення до сценічного костюму. Сучасники, зокрема спеціалісти ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, шанують рідні українські традиції, що надійшли  до нашого часу з від наших славних предків. І у Всесвітній  день вишиванки – третій четвер травня – охочі долучилися до флешмобу щодо цього свята.

Цікаві факти про українську вишивку

Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в 11 столітті. Її заснувала Анна, дочка Ярослава Мудрого. Тут дівчата опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.

Вважається, що першим сміливцем, хто поєднав вишиту сорочку з європейським одягом, був Іван Франко. У 19 столітті Іван Франко почав носити вишиту сорочку з піджаком. Незвичайне поєднання  привертало увагу і зробило його популярним.

У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок. Після цього в Європі виник справжній бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення цього національного одягу.

З пошаною ставився до українського одягу Марко Кропивницький, драматург, режисер, актор, який створив на теренах нашого міста перший український професійний театр. Сьогодні на честі цієї видатної людини назване наше місто.

Фрагменти української вишивки використовують багато сучасних відомих дизайнерів.