24 травня в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови Андрія Коломійцева за участі в.о.начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області Андрія Піньковського відбулося чергове засідання комісії з питань забезпечення реалізації учасниками антитерористичної операції конституційних прав на отримання земельних ділянок.
Зокрема було зазначено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області протягом березня – травня вжито ряд заходів щодо стабілізації ситуації у напрямку надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції.
Так, з початку року переглянуто більше 1 тисячі відмов та загалом видано 3317 наказів з питань оформлення земельних ділянок учасникам АТО, що складає майже 50% від кількості наказів, які видало Головне управління з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками.
Учасникам АТО та членам їх сімей надано 4903 накази про дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, загальна площа яких становить 8821,9 га. Із них 2038 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 3750,7040 га вже затверджено.
З початку поточного року всього видано 4529 наказів щодо розпорядження землями державної власності, у тому числі учасникам антитерористичної операції – 3317 (73,24% від загальної кількості прийнятих наказів), з них щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою – 2938 наказів, у т.ч. учасникам антитерористичної операції – 2236.  Після завершення процедури оформлення земельних ділянок у власність військові отримають у розпорядження землі загальною площею 4171,4392 га. Також видано  1385 наказів про затвердження проектів землеустрою та надання земельних ділянок. З них: учасникам АТО – 1001. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею 1890,1231 га.
В цілому середній розмір наданих у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства складає 1,84 га, в т.ч. у 2016 році – 1,89 га.
Також увагу присутніх було акцентовано на питаннях щодо зарезервованих масивів для учасників АТО.
Так, станом на 3 листопада 2015 року Головним управлінням зарезервовано земельних ділянок на загальну площу 2256,0748 га для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства, з яких залишилося 1248,66 га.
Аби покращити стан даного напрямку діяльності доручено територіальним органам Держгеокадастру в районах провести роботу щодо резервування нових земельних ділянок для подальшого надання учасникам АТО.
За результатами поданої інформації, наданої територіальними органами Держгеокадастру в області та листів сільських, селищних рад, планується зарезервувати земельні ділянки для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства, а також продовжувати цю роботу відповідно до потреб забезпечення учасників АТО.
Загалом по області земельних ресурсів в достатній кількості для задоволення потреб учасників АТО.
В разі відсутності вільних земельних ділянок на території деяких районів області, які можливо відвести у власність для ведення особистого селянського господарства (зокрема, Кіровоградського району та м. Кіровоград), учасники АТО забезпечуватимуться земельними ділянками пропорційно за рахунок інших районів. Зокрема, із 41 учасника АТО, які проживають в м. Кіровограді, для 16 підібрано земельні ділянки на інших територіях.
Андрій Піньковський закликав керівників територіальних громад відноситись з розумінням і при можливості максимально сприяти учасникам АТО щодо найшвидшої реалізації  їх права на отримання земельних ділянок.
Усі учасники заходу отримали вичерпні роз’яснення на поставлені ними запитання.