У Регіональному центрі підвищення кваліфікації 8-10 квітня триває триденне дистанційне навчання спеціалістів-землевпорядників сільських, селищних та міських рад, об’єднаних територіальних громад за спеціальною короткостроковою програмою «Практичні аспекти реалізації земельної реформи в Україні».
Онлайн зайняття «Управління землями об’єднаних територіальних громад. Використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісового виробництва місцевими радами» провів Михайло Короговський, начальник відділу землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.
За його словами, актуальним є сьогодні питання проведення робіт з актуалізації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що визначені Законом України «Про оцінку земель», інвентаризації земель, встановлення/відновлення меж населених пунктів.
Так серед стримуючих факторів проведення поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є відсутність коштів в місцевих бюджетах. У даному випадку спеціалістам-землевпорядникам місцевих рад необхідно провести роз’яснювальну роботу серед депутатського корпусу відповідних рад про необхідність залучення коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та підготувати відповідні звернення про надання субвенції з обласного бюджету на реалізацію заходів програми розвитку земельних відносин в області відповідно до п.6 Порядку надання субвенції з обласного бюджету районним, міським (міст обласного значення) та сільським бюджетам, затверджений розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06 серпня 2019 року №952-р.
Обсяг субвенції з обласного бюджету для кожного місцевого бюджету визначається у розмірі до 80 відсотків від обсягу видатків, за умови, якщо в місцевих бюджетах відповідної території у поточному бюджетному році для цих цілей передбачені кошти в обсязі, не меншому ніж 20 відсотків від загального обсягу зазначених видатків.
За словами Михайла Короговського, органи місцевого самоврядування у найкоротші терміни мають провести інвентаризацію земельних ділянок, які не відображені на Публічній кадастровій карті України, проведення робіт із встановлення меж населених пунктів. А також здійснювати роз’яснювальну роботу серед власників (землекористувачів) земельних ділянок, які не відображені на Публічній кадастровій карті України, стосовно процедури державної реєстрації у Державному земельному кадастрі даних земельних ділянок.