Начальником Відділу у Олександрійському району ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області Оленою Локтіоновою з 24 жовтня поточного року проведено низку нарад з головами сільських рад, ОТГ, представниками сільгосптоваровиробників про необхідність наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки, що мають обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель.

Зокрема зазначається, що нині на Публічній кадастровій карті в режимі онлайн оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру про межі адміністративно-територіальних одиниць, форму власності, кадастрові номери, межі, цільове призначення, площ, обмеження у використанні земель та земельних ділянок, нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок та інші відомості про земельні ділянки та доступна можливість отримання вичерпної інформації про них.

До запровадження Державного реєстру земель, а згодом і Державного земельного кадастру інформація про земельні ділянки містилася в паперовому вигляді, а тому при переході до електронного кадастру виявилося досить багато помилок. Власники та користувачі земельних ділянок самі мають бути зацікавлені в наявності відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі та в коректному відображені інформації про них.

Реєстрація земельних ділянок в Державному земельному кадастрі забезпечує гарантування захисту права власності (користування) на землю.

Першочергово слід пересвідчитись, чи внесена до Державного земельного кадастру дана земельна ділянка. Одним із найпростіших способів такої перевірки є наявність кадастрового номера земельної ділянки.

У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Внесення інших змін до відомостей Державного земельного кадастру про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок з отриманням кадастрового номера.

Тож під час заходів рекомендується керівникам органів місцевого самоврядування, сільгосппідприємств проводити відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з власниками та користувачами земельних ділянок усіх форм власності щодо здійснення державної реєстрації земельних ділянок з метою наповнення Державного земельного кадастру та впевненості у непорушності права власності та користування своїм майном – земельною ділянкою.

Вже Відділом у Олександрійському району ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено 10 таких нарад. Дана робота триматиме до кінця місяця.