Спеціалісти ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області взяли участь у заході «Символи української держави», що відбувся  у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Захід присвячений Дню Державного прапора України та 28-й річниці проголошення незалежності України.

Присутні переглянули документальні фільми «Історія Державного Прапора України» і «Сторіччя українського герба». Дізналися про історію цих державних символів з часів Київської Русі. Їхню мотивуючу роль у боротьбі українського народу за незалежність та утвердження національної символіки на території нашого краю у XX столітті.

Було відмічено, що саме синьо-жовтий прапор став потужним джерелом національної свідомості в боротьбі за незалежність своєї держави. Присутні ознайомилися з фотографіями та іншими матеріалами, що розповідають про боротьбу наших земляків за відновлення і розвиток української державності. Зокрема діяльність Народного Руху України на теренах нашого краю та події 1990-х років у обласному центрі.

За словами ведучого Андрія Пропадущого, вперше у 90-х роках синьо-жовтий прапор був піднятий у м.Кропивницькому (колишньому Кіровограді) у сквері біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Саме на цьому місці відбувалися зібрання активної на той час громадськості міста. Серед експонатів – державний прапор України, який було піднято над будинком Кіровоградської обласної ради та фото мітингу демократичних сил на стадіоні АРЗ, що проводив юрист Віктор Шишкін та письменник Василь Бондар.

Було відмічено, що сьогодні, коли понад п’ять років тривають військові події на сході держави, ллється кров, гинуть люди, значення державних символів України набули ще більшої актуальності.

В експозиції представлено бойові прапори 3 окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, з якими наші земляки – учасники АТО (ООС) боронили рідну землю від російського агресора, зокрема пройшли  Іловайський котел, захищали склад в Артемівську, брали участь у боях за Донецький аеропорт, Савур-Могилу, Дебальцеве тощо.