Посіви ріпаку виявлені в Луганській та Закарпатській областях, де його, за даними Держстату, взагалі не повинно бути.
В Україні за допомогою космічної зйомки виявили 20% “неврахованих” посівів ріпаку. Супутникова зйомка українських полів виявила “невраховані” посіви озимого ріпаку в різних областях країни. Про це свідчать результати аналізу супутникової зйомки, отриманої Інститутом космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та компанією EOS в рамках Програми Світового банку та ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”, повідомляє “Закарпаття Онлайн”.
Зокрема, в Луганській області та Закарпатті, за даними Державної служби статистики, озимого ріпаку взагалі не повинно бути, проте супутникова зйомка полів зафіксувала майже 2 тисячі гектарів і 0,7 тисяч гектарів посівів відповідно.
Також за результатами супутникової зйомки було виявлено, що обсяг посівних площ в Україні ще в 2016 році був на 2 млн га більше, ніж за даними офіційної статистики. Крім того, аналіз супутникових даних дозволив виявити, що в ряді областей відмінності між офіційними даними статистики та супутниковими даними по площах, на яких вирощують озимий ріпак, іноді досягають майже 20%.
Як зазначається, серед регіонів з найбільшими відмінностями (за кількістю гектарів) між офіційно зареєстрованими і фактичними площами посівів озимого ріпаку – Херсонська, Вінницька і Миколаївська області (де озимого ріпаку більше на 15,8 млн га, 15 тисяч га і 13,3 тисячі га відповідно).
Майже 90% вирощуваного рапсу в Україні йде на експорт. При цьому в процентному співвідношенні найбільші відмінності у Вінницькій, Херсонській та Житомирській областях (там озимого ріпаку більше відповідно на 19%, 17,7% і 17,5% від офіційно зареєстрованого). За даними експертів, наявність таких “неврахованих” земель свідчить і про масштаби їх “тіньової обробки”, і про обсяги податків, які недоотримують місцеві громади. Повідомляється, що змінити ситуацію може підвищення якості та ефективності управління земельними ресурсами, що важливо для того, щоб місцеві громади і власники земельних паїв змогли отримати максимальну вигоду від своєї землі після впровадження земельного ринку.
Джерело: https://delo.ua/business/v-ukraine-s-pomoschju-kosmicheskoj-semki-obnaruz-354728