Відбулася нарада за участі інспекторів Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. На порядок денний було винесено перелік актуальних питань щодо діяльності даного структурного підрозділу.
Так, про підсумки за 2018 рік розповів Олег Сліпачук, заступник начальника Головного управління – начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель. Було зазначено, що торік інспектори провели 1 052 перевірки дотримання вимог земельного законодавства. За результатами перевірок виявлено 514 порушень вимог земельного законодавства під час використання земель усіх категорій і форм власності, серед яких самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень фахівцями Кіровоградщини складено 371 протокол про адміністративні правопорушення, винесено 366 постанов, з яких 10 – про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину та направлено матеріали до правоохоронних органів та 356 – про притягнення до адміністративної відповідальності. Загалом за результатами проведених у 2018 році перевірок, фахівцями Кіровоградщини нараховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму понад 6,2 млн грн, з яких на сьогодні порушниками сплачено у добровільному порядку 2,3 млн гривень.
З аналізу роботи інспекторів, зокрема щодо належного складання адміністративних матеріалів перевірок, виступив Юрій Коробов, заступник начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування.
Крім цього, актуальними були питання щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель; підготовки матеріалів для передачі до юридичного управління, ДВС та правоохоронних органів тощо.
На завершення наради були прийняті управлінські рішення, що сприятимуть підвищенню ефективності діяльності управління з контролю за використанням та охороною земель.