Частиною шостою статті 120 Земельного кодексу України встановлено, що істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти. Отже, враховуючи, що житловий будинок придбаний після 2013 року, продавець мав замовити технічну документацію щодо встановлення (відновлення) земельної ділянки в натурі (на місцевості), за якою ця ділянка мала бути зареєстрована у Державному земельному кадастрі.
Земельний кодекс України, Закони «Про землеустрій» та «Про Державний земельний кадастр» передбачають можливість зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі власником житлового будинку на підставі технічної документації зі встановлення (відновлення) земельної ділянки в натурі (на місцевості) без дозволу місцевої ради.
Новий власник житлового будинку маєте право звернутися до Держгеокадастру або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу) та отримати витяг з Державного земельного кадастру про зареєстровану в ньому земельну ділянку (земельні ділянки). Після цього, враховуючи кількість виданих витягів з кадастру, відповідно діяти. (Повна відповідь – «Землевпорядний вісник» №12, 2017)
Джерело: журнал “Землевпорядний вісник”.