3 жовтня мешканці Петрівського району мали можливість поставити запитання до начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Ігоря Зінченка щодо земельного законодавства та земельних відносин під час виїзного прийому громадян.
Ті, хто завітав на захід, загалом зверталися з різних актуальних питань, зокрема стосовно відведення земельних ділянок у власність; виготовлення технічної документації на земельну ділянку, яка перебуває в постійному користуванні; надання згоди на розробку технічної документації на відновлення меж на земельну ділянку, що перебуває у постійному користуванні; забезпечення землею учасників АТО.
Зокрема Петро Ткачук, голова громадської організації учасників АТО, і Алла Горнистова, голова районної волонтерської організації, отримали роз’яснення щодо участі місцевих рад та громадських організацій у формуванні переліку земельних ділянок для безоплатної передачі у власність громадянам. Даний перелік оприлюднюється на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області). (банер “Перелік земельних ділянок для безоплатної передачі у власність”).
Так, Ігор Зінченко акцентував увагу на необхідності своєчасного подання місцевими радами інформації про вільні земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення до Держгеокадастру з метою продажу їх прав оренди на земельних торгах. Раніше площа, яка передалася безкоштовно, не обмежувалася. Тепер вона перебуває у залежності від результатів відкритих аукціонів попереднього періоду. Встановлений ліміт — 25% від площі земель, переданих на конкурентних засадах. Тож даний перелік встановлюється на паритетній основі між площею земель, переданих у користування на відкритих аукціонах у попередньому періоди, та площею земель, що передаються безоплатно у співвідношенні 1:0,25. А якщо місцеві громади вбачають, що заявлена земельна ділянка у подальшому має стати власністю учасників антитерористичної операції, разом з документами має надійти письмова пропозиція, в якій чітко про це зазначено. Така земельна ділянка відразу долучається до відповідного резерву переліку земельних ділянок для безоплатної передачі у власність учасникам антитерористичної операції. «Моя позиція буде виключно на боці тих, хто захищав суверінетет нашої держави в зоні АТО», – наголосив він.
Варто зазначити, зауважив Ігор Зінченко, що у третьому кварталі був сформовано перелік із 23 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Проте деякі із них були приватизовані учасниками АТО інших областей, адже атовці Кіровоградшини не погодилися брати у власність ці ділянки.
Крім цього, начальник ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області зауважив, що в області поширюються непоодинокі випадки, коли учасники АТО є знаряддям для повернення землі її колишнім орендаторам. Отже, відповідно до чинного законодавства з метою запобігання зловживанням, недопущення соціальної напруги у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності припиняється практика передавання земель, які повертаються в державну власність, поза аукціонами.
Загалом на виїзний прийом начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звернулося 9 громадян, котрі отримали вичерпні роз’яснення на поставлені ними запитання.