29 червня в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної комісії з питань забезпечення реалізації учасниками антитерористичної операції конституційних прав на отримання земельних ділянок.
Головуючий на заході заступник голови ОДА Андрій Коломійцев зазначив, що питання щодо забезпечення реалізації конституційних прав учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на отримання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації перебуває на постійному контролі в обласній державній адміністрації.
Було наголошено, що з початку запровадження ініціативи Кабінету Міністрів України стосовно забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками, Головним управлінням Держгеокадастру в області видано всього 14 995 наказів щодо розпорядження землями державної власності, у тому числі. Із них 9 444 – про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою; 5 551– про затвердження проектів землеустрою та надання земельних ділянок у власність. В цілому середній розмір наданих у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства складає 1,86 га.
Ігор Зінченко, начальник Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області, зауважив, що більшість заяв учасників антитерористичної операції стосується відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Також учасниками антитерористичної операції подавались заяви про отримання дозволів на розроблення документації із землеустрою й для ведення садівництва, зокрема найбільше таких заяв про оформлення земельних ділянок на території Кіровоградського, Бобринецького, Знам’янського та інших районів.
Він наголосив, що існують й проблемні питання. Так, Голованівською, Кіровоградською, Олександрівською райдержадміністраціями міською радою м. Кропивницький та Маловисківською об’єднаною територіальною громадою поінформовано ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, що необхідної кількості земель для забезпечення ними учасників антитерористичної операції на їх територіях не вистачає. Благовіщенською та Онуфріївською райдержадміністраціями доведено до відома, що основною проблемою на території району при наданні учасникам антитерористичної операції земельних ділянок є непогодження органами місцевого самоврядування питань щодо реалізації своїх прав учасниками АТО. А на Компаніївщині окремі орендарі земель сільськогосподарського призначення державної власності, в яких закінчились терміни дії оренди землі, через судові органи здійснюють протидію поверненню державі земельних ділянок, що пропонуються для резервування учасникам АТО.
Директор обласного контактного центру Андрій Лаврусь повідомив, що станом на 27 червня 2017 року на на «гарячу лінію голови облдержадміністрації» надійшло 57 звернень з питань, що стосувались отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО. Всі звернення розглядаються відповідно до вимог чинного законодавства.
На заході окрім членів комісії біли присутні і представники громадськості. Зокрема Віталій Демешко, представник громадської організації «Захисники Вітчизни Новенська Січ», та Віктор Остащук, голова Кіровоградської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (Воїнів-інтернаціоналістів). Вони звернулися до представників обласної ради, Держгеокадастру, аби ті посприяли вирішенню актуальних питань щодо надання земельних ділянок учасникам АТО (Новеньська селищна рада) та воїнам-інтернаціоналістам, що проходили службу 1979-1989 рр. в Афганістані.
Як результат, комісія доручила ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звернутися до керівництва Новенської селищної ради стосовно вирішення питання забезпечення земельними ділянками учасників АТО. А також до наступного засідання комісії всебічно проаналізувати питання щодо виділення земельних ділянок воїнам-інтернаціоналістам, що проходили службу в Афганістані, та сприяти його вирішенню для цієї соціальної категорії громадян.