Крилатий вітер розвіває стяг –

Блакить із золотом на нім переплелися,

Наш прапор майорить неначе птах:

Народ не вмер й нікому не скорився!

 

У День державного прапора України у Кропивницькому біля пам’ятника Тарасу Шевченку у присутності представників владних структур, територіальних підрозділів міністерств та відомств, у т.ч. Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, місцевого самоврядування, громадськості, студентства відбулася церемонія підняття Державного прапора України.

Як відомо, у серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.

Ті, хто виступав на заході, зазначили, що за останні кілька  років українські символи України: прапор, герб, славень наповнилися новим змістом, новими емоціями та новим значенням. Все це тільки збагатило його давню і героїчну попередню історію.

Жовто-блакитні барви прапора символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих.

Упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за свободу українського народу.

Відтепер Прапор України — це символ боротьби України та всієї Європейської цивілізації проти імперського минулого.

Безумовно,  роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас: випробовуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті на здоровий глузд. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі поліпшити життя у своїй власній державі. Тій державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові, крові наших предків.

Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

DSC01290